آشپزخانه ای لذت بخش با شهاب فیت

طراحی کابینت کلاسیک

چکیده

طراحی کابینت کلاسیک یکی از متد طراحی کابینت است که امروزه جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است. به صروت کلی هر یک از کابینت های موجود در بازار دارای طراحی منحصر به فرد میباشد. در واقع اصول و استانداردهای طراحی هر یک از متدهای کابینت موجود در بازار منحصر به فرد است. قطعا طراحی کابینت کلاسیک و طراحی کابینت مدرن از لحاظ استانداردهای طراحی بسیار متفاوت میباشد.

۱۴۰۱ سه شنبه ۲۰ دي
2282 بازدید
طراحی کابینت کلاسیک

طراحی کابینت کلاسیک

طراحی کابینت کلاسیک یکی از متد طراحی کابینت است که امروزه جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است. به صروت کلی هر یک از کابینت های موجود در بازار دارای طراحی منحصر به فرد میباشد. در واقع اصول و استانداردهای طراحی هر یک از متدهای کابینت موجود در بازار منحصر به فرد است. قطعا طراحی کابینت کلاسیک و طراحی کابینت مدرن از لحاظ استانداردهای طراحی بسیار متفاوت میباشد.

شاید در گذشته طراحی کابینت از چنین اهمیتی برخوردار نبود. اما امروزه باتوجه به پیشرفت هایی که در علوم مختف رخ داده است طراحی کابینت جزء اصلی و اساسی ساخت کابینت میباشد.

کابینت یکی از تاثیرگذارترین المان ها در دکوراسیون داخلی است. پس هماهنگی میان طراحی کابینت با طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه امر بسیار مهمی است. اما منظور از هماهنگی چیست؟ طبیعتا شما نمیتوانید در یک منزل با سبک مدرن از طراحی کابینت کلاسیک استفاده نمایید. چرا که هیچ هماهنگی میان بخش ها وجود نخواهد داشت و این موضوع در علم دکوراسیون داخلی از اهمیت بسزایی برخوردار است. به صورت کلی دیزاین داخلی منازل دارای سبک های مختلف میباشد. شاید بتوان از جهات مختلف دکوراسیون داخلی منازل را تقسیم بندی کرد. اما مرسوم ترین نوع طبقه بندی که مورد تایید کارشناسان شهاب فیت نیز میباشد به شکل زیر میباشد.

 • دکوراسیون داخلی مدرن
 • دکوراسیون داخلی کلاسیک
 • دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

قطعا هر یک از این سبک ها نوع مشخصی از المان ها و جزئیات را میطلبد. این سبک ها دقیقا در آشپزخانه نیز قابل اجرا میباشد. در واقع در یک منزل مسکونی با سبک مدرن قطعا آشپزخانه ای به سبک مدرن دارد. نمیتوان در منزل مسکونی با دکوراسیون کلاسیک از المان های مدرنیته استفاده کرد. چرا که این تفاوت سبک باعث ایجاد تضاد خواهد شد و فضای داخلی خانه از حالت استاندارد خارج میشود.

در واقع یک منزل با چنین سبکی به صورت حتم دارای آشپزخانه با همان سبک با تمام جزئیات و ساختار میباشد. در نتیجه تمام تجهیزات این آشپزخانه باید رنگ و بوی کلاسیک داشته باشد. باتوجه به آن که مهم ترین المان در آشپزخانه کابینت میباشد پس به طور حتم چنین آشپزخانه ای به یک طراحی کابینت کلاسیک نیاز دارد. در واقع تنها برای ایجاد هارمونی میان المان های موجود در آشپزخانه استفاده از کابینت متناسب با همان سبک پیشنهاد داده میشود.

مشاهده نمایید : پروژه های کابینت نئوکلاسیک

شاید در چند دهه گذشته به جهت بسته بودن فضای آشپزخانه این موضوع اهمیت کمتری داشت. اما امروزه به جهت آن که اغلب معماری داخلی خانه ها به نحوی است که قسمت آشپزخانه باز میباشد و بدون هیچ محصوری با سایر نقاط خانه در تعامل است طراحی آن از اهمیت بسزایی برخوردار است. در واقع هنگامی که طراحی داخلی شما به سبک کلاسیک باشد طراحی کابینت کلاسیک نیز از اصول اصلی این منزل خواهد بود. البته در مواردی که آشپزخانه ساختار بسته داشته باشد نیز این دیزاین تا حد بسیار زیادی از اهمیت برخوردار میباشد. چرا که همواره در هر شرایطی باید به هارمونی میان اجزا و قسمت های هر منزل مسکونی توجه شود.

به هر حال طراحی کابینت کلاسیک از مهم ترین مسائلی است که هر مرکز ساخت کابینت باید به آن توجه کافی داشته باشد. خصوصا امروزه با اهمیتی که طراحی در مبحث دکوراسیون داخلی دارد میتوان گفت طراحی کابینت بیش از پیش حائز اهمیت شده است.

کابینت کلاسیک چیست؟

پیش از آن که بخواهیم در مورد طراحی کابینت کلاسیک اطلاعاتی ارائه دهیم لازم است یک توضیح مختصر در خصوص ماهیت این سبک کابینت ارائه دهیم. به صورت کلی باتوجه به توضیحات ارائه شده در بخش فوق دیزاین و دکوراسیون داخلی آشپزخانه در سه متد مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک اجرا میشود. این متدها هر یک تجهیزات منحصر به فرد خود با دیزاین مشخصی میطلبد. در این بخش تنها به دومین دیزاین و سبک دکوراسیون میپردازیم. در یک آشپزخانه با دکوراسیون داخلی کلاسیک قطعا باید همه المان ها رنگ و بوی کلاسیک را القاء کنند. یکی از تاثیر گذارترین موارد کابینت است. چرا که کابینت سهم بسیاری در ظاهر آشپزخانه دارد. پس چنین مکانی به یک کابینت متناسب با همان سبک نیازخواهد داشت. اما کابینت کلاسیک چیست؟ این عنوان به چه نوع کابینتی اتخاذ میشود؟

بیشتر بخوانید: آشنایی با کابینت نئوکلاسیک

این سبک کابینت به یکی از انواع محصولات گفته میشود که دارای ظاهری فاخر میباشد. همانطور که از نام آن مشخص است ظاهر این کابینت باید به نحوی باشد که یادآور دیزاین و دکوراسیون کلاسیک باشد. این موضوع از حیث طراحی و اجرا بسیار حائز اهمیت میباشد. چرا که اغلب طراحی کابینت کلاسیک به نحوی میباشد که جزئیات و ریزه کاری ها در مرکز توجه مخاطب قرار میگیرد.

در واقع این سبک محصول نوع مشخصی از کابینت میباشد که اغلب ظرافت بسیاری در طراحی آن رعایت شده است و از لحاظ ساختار به نحوی است که مانور اصلی بر اکسسوری ها و ابزارآلات تزئینی است.

بیشتر بخوانید : طراحی کابینت نئوکلاسیک

جالب است بدانید این سبک کابینت تطابق بیشتری با سلیقه افراد در شرق دارد. چرا که این نوع کابینت تا حد بسیار زیادی در زمینه جلوه ظاهری و تجملات تمرکز دارد. شما در طراحی کابینت کلاسیک هیچ سادگی نمیابید و در مقابل با حجم عظیمی از تجملات و اکسسوری ها مواجه خواهید شد.

آشنایی با انواع کابینت کلاسیک

این سبک از کابینت آشپزخانه به خودی خود دارای انواع مختلفی میباشد. که در این بخش به مرسوم ترین موارد آن اشاره میکنیم.

 • طراحی کابینت کلاسیک تمام چوب
 • کابینت روکش چوب
 • کابینت روکش چوب با رنگ پوششی

هر یک از این موارد دارای مشخصه هایی میباشد. در واقع مجموع این مشخصه ها باعث شده است یک محصول در گروه مشخص و منحصر به فردی قرار گیرد.در ادامه در خصوص هر یک از این موارد توضیحاتی ارائه میدهیم.

کابینت تمام چوب

یکی از برترین و مجلل ترین انواع این محصولات نوع تمام چوب است. در این محصولات متریال اصلی چوب است. سراسر این کابینت را چوب تشکیل داده است و تمامی دیزاین ظاهری آن بر روی چوب طبیعی انجام میشود. طبیعتا طراحی کابینت کلاسیک در این خصوص بسیار دشوار است چرا که اجرای طرح های مختلف بر روی این نوع کابینت دقت بالایی را میطلبد و با کوچک ترین اشتباهی پروژه با مشکلات متعددی مواجه خواهد شد.

مشاهده نمایید : بررسی انواع درب کابینت کلاسیک

به همان میزان که سختی کار در کابینت تمام چوب بالا است به همان میزان کیفیت این محصول در بیشترین میزان کیفیت کابینت قرار دارد. به تناسب کیفیت بالا و سختی کار بالا هزینه ساخت این سبک کابینت بسیار بیشتر از نمونه های دیگر میباشد.

کابینت روکش چوب

یکی دیگر از این محصولات کابینت روکش چوب میباشد. همانطور که از نام این سبک مشخص است چوب تنها به عنوان روکش مورد استفاده قرار میگیرد. کابینت هایی که در این سبک قرار دارند اغلب دارای بدنه ای از جنس MDF میباشند و تنها به عنوان روکش از چوب استفاده میشود. این نوع کابینت نیز دارای کیفیت بالایی میباشد چرا که مغز MDF به خودی خود دارای استحکام بالایی میباشد که  همین امر در کیفیت بالای این محصول تاثیرگذار میباشد. اگر بخواهیم از لحاظ سختی کار این سبک کابینت را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم این کابینت ها از سختی کمتری نسبت به مورد قبل برخوردار میباشد چرا که متریال اولیه مورد استفاده بسیار مقرون به صرفه تر از چوب طبیعی میباشد و در صورت بروز مشکلات جزئی بار ضرر و زیان کمتر خواهد بود. طبیعتا باتوجه به آن که متریال و مواد اولیه مورد استفاده در این محصول از لحاظ مالی بار هزینه کمتری نسبت به چوب طبیعی دارد بسیار مقرون به صرفه تر از کابینت تمام چوب میباشد. از لحاظ طراحی نیز باید بگوییم طراحی کابینت کلاسیک در این مورد نیز از هیچگونه محدودیتی برخوردار نمیباشد و قابلیت اجرای هر نوع طرحی در این سبک وجوددارد.

کابینت روکش چوب با رنگ پوششی

آخرین مورد از این محصولات که در طراحی کابینت کلاسیک از آن استفاده میشود و در رده برترین کابینت های موجود در بازار میباشد کابینت های رنگ پوششی است. در این نوع کابینت متریال و مواد اولیه اصلی که در کیفیت این محصول تاثیرات بسیاری دارد مغز MDF به همراه رنگ پلی اورتان میباشد. به صورت کلی MDF دارای کیفیت بالایی میباشد در واقع استحکام کابینت هایی که دارای MDF است در زمره کابینت های با کیفیت قرار دارد. اما کیفیت بالا و تضمین شده تنها به این متریال بستگی ندارد. بلکه رنگ پوششی پلی اورتان نیز تا حد بسیار زیادی در  کیفیت بالای این محصولات تاثیرگذار است. در واقع رنگ پوششی پلی اورتان یک بافت پوششی بر روی MDF ایجاد میکند که دو چندان به بافت با کیفیت این محصولات کمک مینماید. به همین جهت میتوان گفت کابینت با رنگ پوششی از لحاظ کیفیت و طول عمر در زمره برترین محصولات قرار دارد. شهاب فیت نیز به عنوان برترین شرکت در زمینه طراحی و اجرای  کابینت لوکس تمامی کابینت ها را با استفاده از این متد اجرا مینماید و باتوجه به کیفیت بالایی که این سبک کابینت دارد تضمین کیفیت و گارانتی برای تمامی محصولات تولید شده در مجموعه لحاظ میگردد.

مشاهده نمایید : پروژه های کابینت مدرن

طراحی کابینت کلاسیک که با متد رنگ پوششی اجرا شده است هیچگونه محدودیتی ندارد و هر نوع طرح را میتوان در این مورد به سادگی اجرا کرد. تنها کافی است سبک مورد نظر خود را انتخاب نموده و طرح آن را به تیم طراحی حرفه ای مجموعه شهاب فیت  بسپارید.

از لحاظ هزینه ساخت در خصوص این متد کابینت باید بگوییم باتوجه به آن که این سبک محصولات از کیفیت بالایی برخوردار هستند و پروسه ساخت آن نسبت به سایر موارد دارای مرحله رنگ پوششی مجرا است پس طبیعتا هزینه ساخت آن بسیار متفاوت خواهد بود. گذشته از این مورد کیفیت درجه یک این متد پیاده سازی کابینت لوکس میباشد که باعث تضمین کیفیت آن شده است که منجر به افزایش قیمت این سبک کابینت شده است. جالب است بدانید اغلب کابینت های لوکس با متد رنگ پوششی و چوب طبیعی میباشد و باتوجه به آن که شهاب فیت یکه تاز در زمینه طراحی و اجرای کابینت لوکس میباشد اغلب از این متد برای زیرساخت کابینت های خود استفاده مینماید.

مزایا و معایب طراحی کابینت کلاسیک

پس از آن که با انواع سبک های طراحی کابینت آشپزخانه آشنایی کامل حاصل شد برای گزینش بهترین و مناسب ترین طراحی آشنایی با مزایا و معایب متد مورد نظر است. به همین ترتیب اگر پس از بررسی انواع متدهای طراحی کابینت تصمیم شما انتخاب طراحی کابینت کلاسیک میباشد لازم است نسبت به مزایا و معایب آن مطلع شوید. در واقع آگاهی از مزایا و معایب مهر تایید بر تمام تصمیمات شما میباشد.

بیشتر بخوانید : بررسی انواع درب کابینت

در این بخش قصد داریم شما را با مزایا و معایب اصلی این متد طراحی آشنا سازیم. اگر تا به این لحظه قصد سفارش این محصول منحصر به فرد را دارید توصیه میکنیم این بخش را با دقت بالا مورد مطالعه قرار دهید تا از این طریق بهترین انتخاب حاصل شود.

مزایای طراحی کابینت کلاسیک

این محصول نیز همانند تمامی انواع مختلف کابینت های موجود در بازار دارای مزایایی منحصر به فرد میباشد. در این بخش به برخی از ویژگی های مثبت این طراحی اشاره مینماییم که از آن به عنوان مزایا یاد میشود.

 • طراحی متنوع
 • درب کابینت با طرح خاص
 • کیفیت بالای طراحی کابینت کلاسیک
 • طول عمر بالا
 • مانور بر تاج و سر ستون
 • و...

این موارد جزء برترین مزایای طراحی کابینت کلاسیک میباشد. در ادامه تمام موارد را با جزئیات بیشتری مورد بررسی قرار میدهیم.

مشاهده نمایید : پروژه های کابینت کلاسیک

طراحی متنوع

در این متد طراحی کابینت طراحان میتوانند از طرح های مختلف استفاده نمایند و دیزاین مختلف و متنوعی برای کابینت اجرا نمایند. در واقع طراحان میتوانند اصول طراحی بسیاری را پیاده سازی نمایند. این مورد در طراحی به سبک مدرن امکان پذیر نمیباشد. چرا که سبک مدرن در سادگی محض خلاصه میشود و در کابینت مدرن شما هیچگونه طراحی را نمیتوانید درظاهر کابینت دریابید. اما در طراحی کابینت کلاسیک طراح میتواند با استفاده از متد مختلف ظاهر کابینت را تحت تاثیر قرار دهد و از این طریق باعث ایجاد یک اثر هنری فوق العاده شود.

به صورت کلی طراحی کابینت از دو حیث مطرح میگردد. در درجه نخست چیدمان یونیت های کابینت است که این مورد در برگیرنده تمام سبک های کابینت میباشد.در واقع شما خواستار هر سبک کابینت هم که باشید باید طراحی مربوط به یونیت ها را انجام دهید. اما دیزاین و طراحی ظاهری که مربوط به استفاده اکسسوری ها، چیدمان تاج و پاخور، ابزار خوردگی بدنه کابینت، ابزار خوردگی تاج و سرستون کابینت و... میشود با متد و سبک های مختلف انجام میشود. همانطور که در پاراگراف قبل به این موضوع اشاره شد در طراحی به سبک مدرن تمام سعی طراح برای حفظ سادگی است اما در طراحی این محصول لوکس طراح بدون هیچ واهمه ای از طرح های مختلف برای دکوراسیون ظاهری کابینت استفاده مینماید.

درب کابینت با طرح خاص

همه ما به خوبی میدانیم درب کابینت سهم بسیار زیادی در ظاهر کابینت ها در سبک ها و متدهای مختلف دارد. درب کابینت در متد طراحی کابینت کلاسیک از اهمیت بسزایی برخوردار میباشد. چرا که تمام مانور کابینت های کلاسیک بر ظاهر فاخر و منحصر به فرد آن است. هرچه طراحی درب کابینت در این متد خاص و منحصر به فرد باشد از استقبال بیشتری از سمت کاربران مواجه خواهد شد.

شهاب فیت با تیم طراحان مجرب و خبره خود همواره در عرصه طراحی کابینت کلاسیک یکه تاز بوده است. یکی از مواردی که باعث منحصر به فرد شدن این کابینت لوکس در این مجموعه شده است الهام گیری از متدهای روز اروپا میباشد. تمامی سبک های اجرایی موجود در ژورنال شهاب فیت برگرفته از متد روز طراحی کابینت در سراسر جهان میباشد. تیم تحقیق و توسعه ما همواره در پی یافتن متدهای جدید طراحی هستند تا محصولات آنگونه که برازنده مشتریان گرانقدر میباشد طراحی شود.

به صورت کلی در این متد طراحی درب کابینت به جهت ابزار خوردگی ها، معرق کاری، منبت کاری قابلیت اجرای طرح های خاص و منحصر به فرد را دارد.

کیفیت بالای طراحی کابینت کلاسیک

همه ما به خوبی میدانیم که در این متد متریال اصلی چوب است. چوب نیز از بالاترین سطح کیفیت برخوردار میباشد. به همین ترتیب میتوان گفت یکی از مزایای اصلی طراحی کابینت کلاسیک کیفیت بالا است. چرا که هر طراحی نسبت به این موضوع واقف است که چوب بهترین متریال برای مانور در زمینه طراحی در این سبک میباشد. به همین ترتیب میتوان از جمله مزایای این سبک طراحی کابینت آشپزخانه از کیفیت بالای این سبک کابینت یاد کرد.

طول عمر بالا

به صورت کلی تمام محصولات تولید شده در شهاب فیت به جهت کیفیت بالای طراحی و تولید از طول عمر بالایی برخوردار است و این موضوع به خوبی از گارانتی محصولات مشخص میباشد. باتوجه به آن که تیم ما نسبت به کیفیت بالای محصولات خود آگاه است تمامی محصولات تولید شده را از لحاظ کیفیت و طول عمر تضمین مینماید. این موضوع در خصوص این کابینت لوکس نیز صادق میباشد و میتوان از جمله مزایای طراحی کابینت کلاسیک میتوان به طول عمر بالای این سبک کابینت اشاره کرد.

مانور بر تاج و سر ستون

عموما در این سبک فاخر از تاج و پاخور استفاده میشود. این تاج و پاخور کابینت عموما در خصوص متد کلاسیک و نئوکلاسیک مورد استفاده قرار میگیرد. این موضوع باعث شده است تا طراحان یک نقطه قوت برای مانور طراحی در این سبک داشته باشند.

وجود تاج و پاخور در این محصولات به طراحان این امکان را میدهد تا طرح های ویژه و درخورد این سبک را در اختیار مشترین قرار دهد. با اعمال طراحی های ویژه به راحتی میتوان ظاهر این محصول را تا حد بسیار زیادی تغییر داد و آن را به یک محصول شگفت انگیز و خیره کننده تبدیل کرد.

این موارد از اصلی ترین مزایای طراحی کابینت کلاسیک میباشد که باتوجه به آن میتوان انتخاب موفق و هدفمند داشت. در بخش بعد در خصوص معایب این سبک طراحی اطلاعاتی تخصصی ارائه میدهیم.

معایب طراحی کابینت کلاسیک

در مقابل تمام مزایایی که در بخش قبل از آن یاد کردیم یکسری معایب وجود دارد. شاید بهتر باشد از معایب ین محصول با نام ویژگی های این محصول یاد کرد. چرا که این موارد تنها ویژگی این محصول خاص و ویژه میباشدو قطعا به سادگی قابل اغماض است. به هر جهت اگر بخواهیم به معایب اصلی این متد طراحی اشاره نماییم باید از موارد زیر یاد کنیم.

 • ظرافت طراحی
 • اعمال استانداردهای طراحی
 • زمان بر بودن پروسه تولید

این موارد از جمله معایب این سبک طراحی میباشد. در ادامه در خصوص هر یک از این موارد با جزئیات بیشتر صحبت خواهیم کرد.

ظرافت طراحی

ریزه کاری های موجود در طراحی کابینت کلاسیک باعث خلق طراحی با ظرافت بالا شده است. البته شاید این مورد در نظر شما جزء محاسن این سبک طراحی به نظر رسد. قطعا ظرافت طراحی را میتوان به نوعی جزء برتری این سبک طراحی نیز دانست اما نکته د سختی کار است. شاید طراحی یک کابینت مدرن تنها از حیث بررسی های لازم در خصوص چیدمان دشوار باشد اما طراحی در این سبک به جهت توجه به ریزه کاری ها توام با چیدمان یونیت ها دارای سختی دو چندان است. این موضوع باعث زمان بر شدن فرآیند طراحی میشود.

گذشته از ظرافت طراحی باعث آسیب پذیر شدن این نوع کابینت نیز شده است. در واقع این محول لوکس به جهت ظرافت هایی که در طراحی و دیزاین دارد مستلزم مراقبت های ویژه خواهد بود. به همین ترتیب میتوان از ظرافت طراحی به عنوان مزایا و معایب این سبک یاد کرد.

اعمال استانداردهای طراحی

طراحی در این متد دارای اصول منحصر به فردی میباشد. در واقع تنها با رعایت این اصول است که میتوان گفت یک کابینت کلاسیک دارای طراحی حرفه ای است. یکی از اصلی ترین مواردی که میتوان از آن به عنوان اصول و استاندارد طراحی به این سبک یاد کرد رعایت تقارن در طراحی است. همانطور که از نام این متد مشخص است ریشه در طراحی باستانی دارد. از استانداردهای طراحی باستانی میتوان به رعایت اصول قرینگی طرح ها اشاره کرد. امروزه در طراحی کابینت به این سبک تا حد زیادی میتوان طرح های قرینه یافت. این مورد یکی از معایب این طراحی است که شاید با سلیقه همه افراد همخوانی نداشته باشد.

زمان بر بودن پروسه تولید

یکی از مواردی که میتوان از آن به عنوان معایب این طراحی یاد کرد زمان بر بودن تولید این کابینت است. به صورت کلی پروسه ساخت هر کابینت باتوجه به میزان ابزار خوردگی های آن متفاوت است. در واقع پروسه ساخت یونیت ها و بدنه هر کابینت مشابه میباشد. اما از لحاظ درب و جزئیات سرستون ها تفاوت های بسیاری میان سبک های مختلف کابینت وجود دارد.

قطعا این سبک کابینت باتوجه به جزئیات طراحی که دارد مستلزم مدت زمان زیادی برای تکمیل پروژه میباشد. چرا که هر یک از معرق کاری ها و منبت کاری های موجود در این طرح پروسه زمانبری میباشد و دقت بالای طراحی را میطلبد.

این موارد از جمله ویژگی های طراحی در این متد است که در برخی مواقع میتوان از آن به عنوان معایب این نوع طراحی و این نوع کابینت یاد کرد.

 

آشنایی با استانداردهای طراحی کابینت کلاسیک

این متد دارای استانداردهای منحصر به فردی میباشد که تنها در صورت رعایت این اصول و استاندارد است که کابینت کلاسیک شکل میگیرد. اگر شما با این اصول آشنایی ندارید میتوانید به راحتی با مطالعه این بخش نسبت به استانداردهای کلی آن مطلع شوید.

 • رنگ های کلاسیک
 • وجود زوایای بسیار در طراحی
 • درب طرح دار
 • تاج و پاخور طرح دار
 • دستگیره های کلاسیک
 • ایجاد یک فضا برای نمایش اکسسوری ها
 • مانور بر متریال چوب

بیشتر بخوانید : آشنایی با 5 ایده برتر برای آشپزخانه لوکس

این موارد از اصول و استانداردهایی است که لزوما در طراحی این متد کابینت باید از آن استفاده شود. در ادامه با جزئیات بیشتری نسبت به هر یک از این موارد صحبت خواهیم کرد.

رنگ های کلاسیک

از اصلی ترین اصول طراحی توجه به رنگ ها است. در خصوص طراحی کابینت کلاسیک نیز قضیه به همین شکل است. در واقع اغلب طرح های کلاسیک همخوانی بیشتری با رنگ های سفید، طلایی، کرم، طوسی و... میباشد. شاید بهتر باشد بگوییم اغلب رنگ های خنثی برای این متد طراحی مناسب است. البته چوب و طرح چوب نیز یکی از بهترین گزینه ها برای طراحی سبک کلاسیک میباشد.

وجود زوایای بسیار در طراحی

اغلب در سبک کلاسیک از زوایای بسیاری استفاده میشود. علاوه بر آن که تمام معرق کاری ها و منبت کاری های موجود بر روی بدنه با استفاده از زوایای مختلف ساخته میشود درب کابینت ها نیز به نسبت سبک مدرن دارای زوایای بسیاری میباشد. پس میتوان به عنوان یکی از اصول طراحی کابینت کلاسیک از زوایای مختلف یاد کرد.

درب طرح دار

بر خلاف سبک مدرن که به سادگی محض در ظاهر کابینت معروف است سبک کلاسیک نیز به طرح های فاخر شهرت دارد. این موضوع در خصوص درب کابینت نیز صدق میکند. عموما درب های کابینت کلاسیک در فرآیند نجاری با استفاده از ابزارآلات مختلف به ظاهر منحصر به فرد مجهز میشود. پس در سبک کلاسیک از درب کابینت ساده خبری نیست و شما با دربهایی با ابزار خوردگی و پیچ و خم ناشی از حکاکی مواجه خواهید بود.

تاج و پاخور طرح دار

استفاده از تاج و پاخور به نوعی به سلیقه شخصی افراد بستگی دارد. اما نحوه دیزاین ظاهری تاج و پاخور کابینت کاملا به انتخاب متد طراحی بستگی دارد. اگر انتخاب شما طراحی کابینت کلاسیک است پس قطعا تاج و پاخور مورد استفاده مستلزم حکاکی هایی است تا میان این قسمت و سایر اجزاء کابینت تلفیق به وجود آید.

طبیعتا برای کابینت کلاسیک باتوجه به ظاهر سراسر منبت کاری و حکاکی تاج و پاخوری که دارای طرح های به خصوص میباشد مورد استفاده قرار میگیرد.

دستگیره های کلاسیک

دستگیره های کابینت اغلب متناسب با سبک و متد کابینت انتخاب میشود. به عنوان مثال اغلب برای متد مدرن از استفاده دستگیره بر روی درب کابینت امتناع میشود و در صورت درخواست مشتریان برای استفاده از دستگیره اغلب از دستگیره هایی با ظاهر ساده استفاده میشود.

اما در سبک کلاسیک باتوجه به آن که هیچ خبری از سادگی ظاهری نیست و به نوعی میان المان های مختلف باید یک هماهنگی وجود داشته باشد از دستگیره هایی با ظاهر منحصر به فرد استفاده میشود.

ایجاد یک فضا برای نمایش اکسسوری ها

همانطور که مشخص است در متد کلاسیک به اکسسوری ها و المان های تاثیرگذار در ظاهر لوکس بسیار حائز اهمیت است. پس قطعا افرادی که طراحی کابینت کلاسیک را انتخاب میکنند تا حد بسیار زیادی بر نمایش اکسسوری های آشپزخانه که بیانگر ظاهری لوکس میباشد تمایل دارند.

بیشتر بخوانید : مثلث کار آشپزخانه چیست؟

یکی از اصلی ترین بخش های کابینت کلاسیک استفاده از ویترین است. البته طراحی ویترین یک مورد انتخابی است و در صورت درخواست شما مشتریان گرانقدر در طراحی این محصول منحصر به فرد از آن استفاده میشود. اما به صورت معمول یک قسمت مجزا به نام ویترین در این سبک کابینت طراحی میشود که تنها به جهت نمایش اکسسوری های آشپزخانه از آن استفاده میشود.

مانور بر متریال چوب

یکی از مشخصه های اصلی که در طراحی کابینت کلاسیک به آن توجه میشود متریال چوب است. چوب یکی از مهم ترین عناصر طرح های کلاسیک است. نخستین المانی که پس از شنیدن نام کلاسیک به ذهن ما خطور میکند چوب است. خصوصا در مورد طراحی کابینت این مورد تا حد زیادی موثر است. به همین جهت میتوان از چوب به عنوان یکی از اصلی ترین استانداردهای طراحی این نوع کابینت یاد کرد.

در این بخش قصد داشتیم شما را با برخی از مهم ترین استانداردهای طراحی به سبک کلاسیک آشنا سازیم. شاید اگر بخواهیم در اصول طراحی عمیق شویم و به صورت تخصصی جوانب مختلف را مورد بررسی قرار دهیم بتوان یک لیست طویل از استانداردهای طراحی به سبک کلاسیک ایجاد نمود. اما این موارد که در این بخش مورد بررسی قرار گرفت از مهم ترین مواردی است که در اصول طراحی این سبک کابینت وجود دارد.

سفارش طراحی کابینت کلاسیک

شما به عنوان یک فردی که هیچ آشنایی با طراحی کابینت ندارد با مطالعه این بخش به طور کامل میتوانید نسبت به جوانب مختلف طراحی کابینت به سبک کلاسیک آشنا شده و از این طریق نسبت به انتخاب و سفارش آن اقدام نمایید.

اما اگر هنوز هم نسبت به انتخاب این سبک طراحی مردد هستید و یا نیازمند مشاوره های بیشتر در راستای تکمیل اطلاعات خود میباشید میتوانید به راحتی از امکان مشاوره رایگان شهاب فیت استفاده نمایید. برای استفاده از این امکان میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و از این طریق از مشاوره رایگان ما بهرمند گردید.