آشپزخانه ای لذت بخش با شهاب فیت

کتیبه و نماها

چکیده

با استفاده از اکسسوری های آشپزخانه میتوان ظاهر آن را دو چندان زیباتر کرد. کتیبه آشپزخانه از متریالی است که باعث جذابیت دو چندان فضای آشپزخانه میشود.

۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۸ دي
1619 بازدید
کتیبه و نماها

طراحی کتیبه و نمای آشپزخانه در شهاب فیت

در این مقاله می خواهیم در رابطه با کتیبه و نمای آشپزخانه توضیح دهیم. به طور کلی یکی دیگر از خدماتی که ما می توانیم از مرکز تخصصی طراحی شهاب فیت انتظار داشته باشیم، کتیبه و نمای آشپزخانه می باشد. در آشپزخانه بخش های مختلفی وجود دارند. از جمله این بخش ها می توان به کابینت ها، جزیره، هود، یخچال، گاز، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، سینک ظرفشویی، شیرآلات، آبچکان، ویترین‌ها، نورپردازی و غیره اشاره نمود. با این حال یک بخش مهم از آشپزخانه که علیرغم داشتن ظاهری بسیار زیبا نادیده گرفته شده است، کتیبه و نمای آشپزخانه نام دارد.

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره نمودیم، کتیبه و نمای آشپزخانه می تواند زیبایی بسیار خاصی را به یک آشپزخانه هدیه ببخشد. با این حال ما می توانیم آشپزخانه هایی را مشاهده نماییم که کتیبه و نمای آشپزخانه را ندارند. از این رو برخی از افراد ترجیح می ‌دهند که به جای هزینه کردن برای کتیبه و نمای آشپزخانه، از آن استفاده نکنند. علت این امر این است که استفاده از این کتیبه ضروری نمی باشد.

 

اهمیت کتیبه و نما

 

اهمیت کتیبه و نما

نکته ای که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، این است که اگر چه کسی به کتیبه و نمای آشپزخانه اهمیت نمی دهد اما نقش بسیار مهمی در زیبایی آشپزخانه دارد. در واقع این کتیبه است که سقف آشپزخانه را از سقف سایر بخش های دیگر خانه جدا می کند. در واقع استفاده از کتیبه می تواند علاوه بر زیبایی که دارد، یک عامل متمایز کننده ی محیط آشپزخانه از محیط بیرون باشد.

گاهی اوقات آشپزخانه ها توسط کابینت ها، جزیره یا به‌ عبارت‌ دیگر یک تمایز دهنده از سایر بخش های دیگر جدا شده است. با این حال گاهی دیگر مانعی که بخواهد فضای آشپزخانه را از حال یا اتاق پذیرایی جدا کند، وجود ندارد. در این زمان اگر که از کتیبه نیز استفاده نشود، نمی‌ توان آشپزخانه را از پذیرایی متمایز نمود. در این زمان جلوه زیبایی نمی توان برای آشپزخانه در نظر گرفت.

 

 

هر بخش از خانه بایستی کاملا مجزا و متمایز باشد. از آنجایی که معمولاً آشپزخانه ها در پذیرایی قرار دارند، در زمانی که مهمان وارد خانه می شود، آشپزخانه در معرض دید او است. لذا بهتر است که حتماً آن را از پذیرایی جدا نماییم. جدا نمودن آشپزخانه از پذیرایی می تواند به وسیله کابینت ها، جزیره ها و کتیبه ها باشد. استفاده از جزیره و کتیبه به صورت همزمان یک نمای حرفه‌ ای را برای منزل شما به ارمغان خواهد آورد.

 

مزیت های استفاده از کتیبه آشپزخانه

 

مزیت های استفاده از کتیبه آشپزخانه

مزیت مهمی که برای کتیبه و نمای آشپزخانه می توان در نظر گرفت، این است که طراحان اگر بخواهند به صورت حرفه‌ ای نورپردازی را به اجرا درآورند، می‌ توانند از نور های خطی یا به عبارت دیگر از لامپ های لاینی در زیر این کتیبه استفاده نمایند. لامپ های خطی درست پشت کتیبه قرار گرفته و باعث می  شوند که درب ورودی آشپزخانه از روشنایی خوبی برخوردار باشد. از آنجایی که این روز ها معمولاً کابینت های مورد استفاده شده در دکوراسیون آشپزخانه براق هستند، به خوبی نور را منعکس می کنند. منعکس شدن نور توسط کابینت های آشپزخانه می تواند موجب افزایش زیبایی آشپزخانه و همچنین افزایش روشنایی آن شود. لذا دیگر این روز ها نیاز نیست که از لامپ های بزرگ و آشکار استفاده نماییم. نورپردازی های پنهان و خطی می توانند کاربرد خوبی داشته باشند.

 

 

جنس کتیبه و نمای آشپزخانه

 

جنس کتیبه و نمای آشپزخانه

معمولاً جنس کتیبه و نمای آشپزخانه از جنس درب کابینت ها می باشد. زمانی که شما برای اجرا و طراحی کابینت لوکس خود به مرکز تخصصی شهاب فیت مراجعه نمایید، می توانید سه دسته از متریال را انتخاب کنید. دسته اول متریالی هستند که مغز آن ها ام دی اف بوده و با روکش پلی اورتان پوشانده شده اند. دسته دوم مغز ام دی اف با روکش چوب و دسته سوم مغز چوب و روکش چوب است. هر کدام از این متریال را که شما انتخاب نمایید، شهاب فیت برای تولید کتیبه و نمای آشپزخانه شما نیز از این متریال استفاده می کند. علت این امر این است که همه متریال ها بایستی یکسان باشند. چراکه هر کدام از متریال ها جلوه و نمای خاص خود را دارند. اگر تغییری در آن ها ایجاد شود، آشپزخانه از حالت یک دست بودن خارج شده و نما هماهنگ نخواهد شد.

نکته ای که در رابطه با کتیبه و نمای آشپزخانه وجود دارد، این است که رنگ این کتیبه بهتر است از رنگ کابینت ها روشن تر باشد. البته برای کابینت هایی که رنگ روشنی دارند، می تواند همرنگ باشد.

البته تنها کتیبه و نمای آشپزخانه به کتیبه های درب ورودی آشپزخانه خلاصه نمی شود. در برخی از طراحی ها ما کتیبه هایی را می توانیم ببینیم که درست بالای گاز یا سینک ظرفشویی قرار گرفته اند.

 

کتیبه های بالای گاز و سینک

 

کتیبه های بالای گاز و سینک

کتیبه های بالای سینک و گاز می توانند باعث پوشش دادن و همچنین زیبایی ظاهر نمای آشپزخانه شوند. کتیبه هایی که برای بالای سینک ظرفشویی در نظر گرفته می ‌شود، برای پوشاندن قسمت پایینی و عدم دیده شدن ظروف شسته شده می باشد. در کتیبه بالای گاز هدف دیگری نهفته است. این کتیبه به منظور پوشاندن هود آشپزخانه است. معمولا هود های آشپزخانه به رنگ های سفید، طوسی، سیاه و خاکستری و یا سیلور می باشند. افرادی که نمای آشپزخانه خود را به صورت کرم و یا قهوه ای انتخاب می نمایند، وجود یک رنگ سفید یا طوسی می تواند باعث ایجاد ناهماهنگی شود. به همین منظور افراد سعی می ‌کنند که هود آشپزخانه را بپوشانند. به گونه ‌ای که در نمای آشپزخانه دیده نشود.

با این حال پوشاندن هود با استفاده از کابینت می‌ تواند موجب اختلال کاربری آن شود. به همین منظور درست روی هود یک کتیبه را طراحی می‌ کنند که هم رنگ کابینت های دیگر است. این کتیبه می تواند پوشش مناسبی برای هود آشپزخانه باشد. البته به گونه ای طراحی شده است که هیچگونه اختلالی در کار هود ایجاد نخواهد کرد و شما به راحتی می توانید به هود دسترسی داشته و فیلتر های آن را جدا نموده و تمیز کنید. حتی برای زدن دکمه های هود نیز دسترسی خوبی را به شما خواهد داد.

برای استعلام قیمت کتیبه و نمای آشپزخانه شهاب فیت می توانید با شماره کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و هر سوالی که داشته باشید را از کارشناسان این مرکز بپرسید. آن ها با نهایت صبوری و اطلاعات کامل به سوال های شما پاسخ خواهند داد.

 

جهت دریافت مشاوره و ارسال کاتالوگ رایگان با ما در تماس باشید

021-46064048

021-46065433

0904-6085521

0935-6393359

info@fit92.com

 آدرس: تهران - شهرقدس - شهرک صنعتی زاگرس - خیابان چمن - کوچه هنر یکم - پلاک 4