آشپزخانه ای لذت بخش با شهاب فیت

طراحی کابینت نئوکلاسیک

چکیده

طراحی کابینت نئوکلاسیک یکی از جذاب ترین متدهای طراحی کابینت در دنیای امروز میباشد. خصوصا این متد طراحی در کشور ما یکی از محبوب ترین انواع طراحی کابینت است. همه روزه افراد بسیاری خواستار چنین متد طراحی هستند. اما دلیل این جذابینت چیست؟ چرا این متد طراحی به این حد از جذابیت دست یافته است؟ اگر شما نیز به دنبال طراحی کابینت متناسب با منزل مسکونی خود هستید اما هنوز نسبت به انتخاب نوع کابینت مناسب مردد هستید توصیه میکنیم تا انتهای این متن همراه ما باشید تا شما را با یکی از محبوب ترین انواع کابینت آشپزخانه آشنا سازیم.

۱۴۰۱ چهارشنبه ۲۸ دي
1925 بازدید
طراحی کابینت نئوکلاسیک

طراحی کابینت نئوکلاسیک 

طراحی کابینت نئوکلاسیک یکی از جذاب ترین متدهای طراحی کابینت در دنیای امروز میباشد. خصوصا این متد طراحی در کشور ما یکی از محبوب ترین انواع طراحی کابینت است. همه روزه افراد بسیاری خواستار چنین متد طراحی هستند. اما دلیل این جذابینت چیست؟ چرا این متد طراحی به این حد از جذابیت دست یافته است؟

اگر شما نیز به دنبال طراحی کابینت متناسب با منزل مسکونی خود هستید اما هنوز نسبت به انتخاب نوع کابینت مناسب مردد هستید توصیه میکنیم تا انتهای این متن همراه ما باشید تا شما را با یکی از محبوب ترین انواع کابینت آشپزخانه آشنا سازیم.

طراحی کابینت چیست؟ 

پس از آن که بخواهیم در رابطه به طراحی کابینت نئوکلاسیک اطلاعاتی ارائه دهیم لازم است تا در خصوص فلسفه کلی طراحی کابینت صحبت کنیم. همانطور که از نام آن مشخص است در این مرحله طراحان و متخصصان یک شمای کلی از پلان اجرایی شما ارائه میدهند. در واقع ظاهر کابینت شما در این مرحله به صورت کلی مشخص خواهد شد.

طراحان با بررسی دقیق محیط و اندازه گیری محیط پیشنهاد طراحی کابینت مناسب را ارائه میدهند. جالب است بدانید در پروسه طراحی کابینت دو مورد اصلی مشخص خواهد شد. نخستین مورد چیدمان کلی است. در واقع نحوه چیدمان کابینت آشپزخانه از مهم ترین مواردی است که در نخستین مرحله توسط طراحان کابینت انجام میشود.

تفاوتی ندارد که طراحی شما چه سبکی باشد طراحی کابینت نئوکلاسیک باشد یا مدرن در هر صورت نحوه چیدمان مهم ترین رکن در طراحی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. متخصصان شهاب فیت در این مرحله از اصول و استانداردهای روز دنیا استفاده میکنند. همچنین مهم ترین موردی که در این مرحله وجود دارد رعایت اصول فنگ شویی است. چرا که تمامی اصول مربوط به فنگ شویی باعث دلنشین شدن فضای خانه میشود. در واقع با رعایت اصول فنگ شویی به راحتی میتوان یک محیط سرد و بی روح را به محیطی سراسر انرژی و تکاپو تبدیل کرد. رعایت این اصول در طراحی کابینت از اهمیت بسزایی برخوردار است چرا که باعث ارتعاشات بیشتر انرژی در آشپزخانه میشود. همچنین باتوجه به آن که آشپزخانه قلب هر خانه ای است میتوان گفت رعایت استانداردها در این محیط از اهمیت بسزایی برخوردار است.

پس مهم ترین مرحله در طراحی کابنیت نئوکلاسیک عبور از فاز نخست یا به عبارت دیگر تکمیل فرآیند چیدمان یونیت های کابینت میباشد. البته این مرحله از طراحی کابینت نه تنها در خصوص متد نئوکلاسیک بلکه در خصوص سایر سبک ها صدق میکند.

پس از آن که نحوه چیدمان یونیت ها کاملا مشخص شد حال نوبت به دیزاین کلی کابینت میرسد. دقیقا نقطه ای که تفاوت ها آغاز میشود این مرحله است. در این مرحله هر یک از سبک ها و متدهای کابینت با استفاده از مشخصه های منحصر به فرد طراحی میشود. در خصوص طراحی کابینت نئوکلاسیک طراحان باید مشخصه هایی که نماد این کابینت میباشد را به خوبی رعایت نمایند تا از این طرق به بهترین نتیجه دست یابند.

از جمله مشخصه های ظاهری که در طراحی کابینت نئوکلاسیک باید به آن توجه گردد میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 •  سادگی ظاهری
 • استفاده از زوایای خاص
 • رنگ منحصر به فرد
 • تاج و پاخو نئوکلاسیک
 • اکسسوری منحصر به فرد
 • و...

در این مرحله طراحان نسبت به رعایت این موارد در طرح خود نهایت دقت را خواهند داشت. چرا که تک تک این المان ها است که باعث جذابیت طراحی کابنیت نئوکلاسیک میشود. در ادامه در خصوص این سبک طراحی اطلاعات بیشتری ارائه میدهیم.

سبک نئوکلاسیک چیست؟  

پیش از آن که بخواهیم وارد بحث تخصصی شویم لازم است اندکی در خصوص این متد توضیحاتی ارائه دهیم. به نظر شما امروزه چند متد طراحی کابینت در دنیای معماری و دکوراسیون داخلی وجود دارد؟

مشخص است که اگر بخواهیم کابینت ها را از لحاظ متد طراحی تقسیم بندی کنیم به چنین گروه بندی خواهیم رسید.

هر یک از این متدهای طراحی بر اساس تفکر عمیق کارشناسان و دیزاینرهای حرفه ای روی کار آمده است. قطعا هر یک از این موارد دارای مشخصه های ظاهری است که باتوجه به آن چنین سبک های روی کار آمده است.

متد طراحی کابینت نئوکلاسیک یکی از نوین ترین متدهای طراحی کابینت است. در ادامه در خصوص فلسفه هر یک توضیحاتی ارائه میدهیم.

سبک کلاسیک و مدرن هر دو دارای مشخصه هایی هستند که باعث تفاوت های ظاهری بسیاری میان آن دو سبک شده است. در واقع سبک مدرن را اگر بخواهیم با یک عبارت توصیف کنیم باید بگوییم سبکی سراسر سادگی ظاهری است. هر چقدر سبک مدرن دارای سادگی ظاهری است سبک کلاسیک در نقطه مقابل آن قرار دارد. چرا که کابینت های کلاسیک اغلب دارای ظاهری خاص و منحصر به فرد میباشد و به جهت ظاهری ویژه و فاخری که دارد در میان عموم مردم معروف میباشد.

اما آیا این دو سبک کابینت مورد پسند همه افراد با سلیقه های مختلف میباشد؟ قطعا در جامعه افرادی هستند که سادگی محض کابینت مدرن را نمیپسندند و ظاهر شلوغ سبک کلاسیک نیز با سلقه آنها همخوانی ندارد.

به همین دلیل طراحی کابینت نئوکلاسیک روی کار آمده است تا افرادی که دو سبک کابینت کلاسیک و مدرن را نمیپسندند با استفاده از این روش کابینت دلخواه خود را طراحی و نصب نمایند. چرا که این متد طراحی جزئیات هر دو سبک را دربردارد و میتوان آن را به عنوان متد میانه معرفی کرد.

در طراحی کابینت نئوکلاسیک طراحان از سادگی ظاهری سبک مدرن استفاده میکنند و آن را با اکسسوری ها و دیزاین سبک کلاسیک تلفیق مینمایند. اینگونه است که تعادلی میان هر دو سبک ایجاد میشود و در نهایت متد نئوکلاسیک حاصل میشود.

مشاهده کنید : انواع درب کابینت نئوکلاسیک

پس میتوان سبک نئوکلاسیک را متد میانه معرفی کرد که بیشترین تطابق را با سلیقه اکثر جامعه دارد. چرا که هیچ یک از جزئیات افراطی را نداشته و تمام المان های موجود در آن حد میانه را دارد و از این طریق انتخاب را برای مخاطبان تسهیل بخشیده است. در واقع از دلایل روی کار آمدن این متد همین میانه روی بودن است.

امروزه طراحی کابینت نئوکلاسیک طرفداران خود را دارد و شاید بتوان از آن به عنوان یکی از محبوب ترین طرح های کابینت یاد کرد. خصوصا این متد طراحی کابینت در کشور ما دارای طرفداران ویژه و خاص میباشد و دلیل این امر به جهت تلفیقی بودن این متد میباشد.

ویژگی های طراحی کابینت نئوکلاسیک 

خب حالا که اندکی با طراحی این سبک کابینت آشنا شدیم نوبت به ویژگی های آن میرسد. در ابتدای این متن به این موضوع اشاره شد که هر یک از سبک های کابینت دارای مشخصه ها و ویژگی های منحصر به فرد میباشند و دقیقا به جهت همین ویژگی ها و مشخصه ها است که توسط مخاطبان انتخاب میشوند. طراحی کابینت نئوکلاسیک نیز از این قانون مستثنی نبوده و دارای مشخصه هایی منحصر به فرد میباشد که به سبب آن در میان عموم شهرت دارد. در این بخش قصد داریم به برخی از مهم ترین مشخصه های این متد طراحی کابینت اشاره کنیم. اگر شما نیز قصد طراحی این متد را دارید و هنوز نسبت به چگونگی انجام آن تردید دارید میتوانید با مطالعه این بخش از ویژگی های کلی آن آگاه شده و با اطمینان بیشتر نسبت به انتخاب خود اقدام نمایید.

از جمله ویژگی های اصلی طراحی کابینت نئوکلاسیک میتوان به موارد زیر اشاره کرد. در واقع این موارد از جمله ویژگی های هستند که انتخاب را برای مخاطبان تسهیل میبخشند. پس با دقت هرچه تمام این موارد را مورد بررسی قرار دهید.

مشاهده کنید : پروژه های کابینت نئوکلاسیک

 • ظاهری ساده
 • استفاده از زوایای خاص
 • رنگ منحصر به فرد
 • تاج و پاخور نئوکلاسیک
 • اکسسوری نئوکلاسیک
 • و...
ظاهری ساده 

اگر بخاطر داشته باشید یکی از ویژگی های اصلی و بارز کابینت مدرن ظاهر ساده بود. در واقع این سبک کابینت را میتوان با یک عبارت سادگی محض معرفی کرد. اما ظاهری ساده از جمله ویژگی های اصلی طراحی کابینت نئوکلاسیک نیز میباشد. اما در این بخش از سادگی محض صحبت نمیشود. بلکه سادگی ظاهری این متد طراحی کابینت حد میانه است.

امروزه سادگی ظاهری از مهم ترین مواردی است که در دنیای دیزاین مورد استفاده قرار میگیرد. اما مفهوم سادگی در طراحی این سبک متفاوت میباشد. در این سبک طراحی کارشناسان از المان های منحصر به فردی استفاده میکنند که در عین حفظ سادگی نمادهای نئوکلاسیک نیز موجود باشد تا گویای این متد طراحی باشد.

زوایای خاص 

یکی از ویژگی های کابینت های کلاسیک استفاده از زوایای مختلف در طرح میباشد. در مورد طراحی کابینت نئوکلاسیک نیز این موضوع تا حد بسیار زیادی به چشم میخورد. اغلب طراحان کابینت در طراحی این متد از زوایای مختلف استفاده مینمایند تا از این طریق نشانه هایی از سبک کلاسیک را در این متد میانه اعمال نمایند.

بیشتر بخوانید : مثلث کار آشپزخانه چیست؟

البته لازم به ذکر است که زوایای به کار رفته در متد نئوکلاسیک حالتی میانه دارد. در واقع با استفاده از این زوایا تنها حس و حال کلاسیک به طرح ها اعطا میشود و هیچ خبری از نشانه های بارز طرح های کلاسیک نیست.

هدف از ایجاد زوایای خاص در طراحی کابینت نئوکلاسیک تنها خارج نمودن طرح از سادگی محض است. چرا که در صورت عدم وجود چنین المان هایی قطعا این نوع کابینت با سبک مدرن تطابق بالایی پیدا میکند.

رنگ 

یکی از نشانه های بارز طراحی کابینت در متدهای مختلف مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک رنگ است. البته جالب است بدانید هیچ قانونی در انتخاب رنگ وجود ندارد اما بر اساس تجربه میتوان گفت اغلب چه رنگ هایی در سبک های مختلف کابینت کاربرد دارد.

مشاهده کنید : بررسی نمونه پروژه های کابینت مدرن

در خصوص تمام سبک های مختلف رنگ های به خصوص مورد استفاده قرار میگیرد که اغلب با سلیقه مخاطبین سازگاری دارد. در خصوص سبک نئوکلاسیک باتوجه به آن که تلفیقی از دو متد کلاسیک و مدرن میباشد هیچ محدودیت و قانونی در انتخاب رنگ وجود ندارد. شما در این سبک مجاز به استفاده از هر نوع رنگی میباشید. اگر منزل شما اغلب به سبک مدرن با رنگ های شارپ است میتوانید با استفاده از رنگ مورد نظر خود توازن را در محیط های مختلف خانه برقرار نمایید. چرا که هیچ محدودیتی از بابت انتخاب رنگ وجود ندارد و در این سبک کابینت شما میتوانید از رنگ های تند و تیز و رنگ های کلاسیک خنثی استفاده نمایید. حتی گاها مشاهده شده است که تلفیق رنگ های کلاسیک و مدرن اثری منحصر به فرد از خود به جای گذاشته است.

تاج و پاخور 

تاج و پاخور یکی از مهم ترین المان ها در متد و سبک های کابینت میباشد. اگر از کابینت های مدرن به خاطر داشته باشید به خوبی میدانید که در سبک مدرن یا از تاج و پاخور استفاده نمیشد و یا در صورت استفاده از آن ساده ترین حالت ممکن حفظ میشد. در واقع در طراحی کابینت مدرن تاج و پاخور ها از هیچ ابزار خوردگی در بخش نجاری برخوردار نبودند و سدگی محض داشتند. در مقابل تاج و پاخور در سبک کلاسیک دارای بیشترین میزان ابزارخوردگی میباشد. که همین طرح ها و منبت کاری ها باعث جذابیت دو چندان طرح ها میشود.

بیشتر بخوانید : آشنایی با 5 ایده برتر برای آشپزخانه لوکس

اما همانطور که در متد طراحی کابینت نئوکلاسیک بارها به این موضوع اشاره شد این سبک میانه رو است و تمام موارد را در حد متوسط و میانه حفظ میکند. در این مورد نیز این میانه روی صدق میکند. تاج و پاخورها در سبک نئوکلاسیک دارای ابزار خوردگی میباشد اما نقش و نگارها و معرق کاری های آن به شلوغی سبک کلاسیک نمیباشد. تاج و پاخور این سبک بسیار ساده تر از سبک کلاسیک میباشد.

قیمت طراحی کابینت نئوکلاسیک 

قیمت طراحی کابینت نئوکلاسیک همانند سایر طراحی های موجود در بازار بر اساس نوع پروژه مشخص میشود. در واقع هیچگاه نمیتوان برای طراحی کابینت یک قیمت واحد مشخص کرد. چرا که این نوع طراحی میتواند دارای مشخصه های مختلفی برای افزایش یا کاهش قیمت باشد. به همین ترتیب توصیه ما به شما استعلام قیمت آنلاین و یا تلفنی است. شما مشتریان گرانقدر میتوانید با یک تماس تلفنی از قیمت طراحی کابینت نئو کلاسیک مطلع شوید و از مشاوره رایگان ما نیز بهرمند گردید.